Velkolepé finále soutěže
Trend Vision Award 2016

23. září 2016 proběhla v pražském klubu La fabrika v centru Prahy jedna z největších kadeřnických událostí tohoto roku: národní finále soutěže Trend Vision Award 2016, jehož mezinárodní vyvrcholení se bude konat 6. listopadu v Barceloně, a to za účasti vítězných týmů z obou kategorií – Creative Vision a Color Vision.

PODZIMNÍ KOLEKCE ÚČESŮ by STUDIO WELLA

Celý večer nastartoval Tým Studia Wella přehlídkou podzimních trendů ve formě precizně sladěných a přitom naprosto přirozeně působících účesů z dlouhých vlasů, doplněných o modely návrhářky Kateřiny Geislerové. Hlavním poselstvím této kolekce bylo vyjádřit respekt k vlasům jako vzácné surovině. Kadeřníci se představili jako vizionáři krásy, kterou vytvářejí a ona na oplátku utváří je samé.  Pomalý a promyšlený proces, jehož výsledkem je barva, šitá ženě či muži na míru, přináší kadeřníkovi radost z tvůrčí a profesionální práce. Barvy a odstíny, které mohli přítomní hosté obdivovat na modelkách, odhalily multitonální přirozený́ vzhled s krásně umístěnými akcenty světla a tmavších míst.

Choreografie: Dana Gregorová, make-up: značka Keenwell, oblečení: Kateřina Geislerová, hudba: Jan Hájek

SHOW GABRIELY KEJMAROVÉ: ELEMENTS BY BACH

Za zvuků skladeb Johanna Sebastiana Bacha se postupně představily modelky, reprezentující jednotlivé prvky přírody: vzduch, oheň, zemi a vodu. S působivými videy za zády se modelky doslova vznášely na tónech Bachovy hudby, která naplnila sál jako mořský příboj.

Předvedly kombinace přírodních a umělých vlasů, speciálních konstrukcí a ozdob, vystříhaných ornamentů – účesy byly vypracovány náročně a důmyslně, Gabriela patří mezi české kadeřnické špičky s dlouholetými zkušenostmi, které během své show náležitě zúročila. Při své práci barvila přípravky Wella Professionals Koleston Perfect, Magma a Cellophanes od Sebastian Professional.

Kostýmy a body painting: Martina Tuháčková, make-up: Sarah Černá Luczy

SHOW NEW YOU

Show salonu New You předcházelo samotnému vyhlášení vítězů Trend Vision Award a stalo se pomyslným kreativním vrcholem večera, přestože vlastně nemělo žádný konkrétní název.

Proč? Protože bylo inspirováno životem, jaký je, a ten se nedá spoutat do jednoho slova. Spoutat – ano, to je dnes aktuální slovo: žijeme ve světě kontrastů – na jedné straně nás svírá rychlý a černobílý uniformní život, který prezentovala první část show, a na straně druhé se snažíme najít vnitřní klid prostřednictvím mediací a návratu k přírodě. Tak vzniká rovnováha protikladů: systém versus svoboda, ego versus láska, hluk versus ticho, tlak versus přirozený běh světa.

Martin Tyl společně s Lenkou Walderovou připravili show světových parametrů nejenom díky své kadeřnické profesionalitě, ale také schopnosti shromáždit kolem sebe několik desítek kreativců z různých oborů, kteří vnímají věci stejně a kteří se podíleli na produkci vystoupení. Zhodnotili tak své kontakty z práce pro prestižní módní magazíny a reklamy.

První část performance, kdy dva kentauři přivezli po červeném koberci svou královnu, byla vizuálně inspirována královnou ze světa Narnie a symbolizovala spoutání člověka, který je otrokem systému. Druhá část s rozvolněnou hippie atmosférou a půvabnými účesy, protkanými květinami, kterou tým New You nazval „ezo-art“ jako kombinaci ezoteriky a artu, byla čirým kontrastem díky své energii štěstí a přijetí přirozenosti do svého srdce. Dokonalou atmosféru 60. let dodala této části show skladba Shanti, kterou naživo zazpívala Tereza Černochová.

Choreografie: Dana Gregorová, hudba: Jan Hájek, video: Anežka Horová, živý zpěv: Tereza Černochová.

VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ TREND VISION AWARD

Po bouřlivém aplausu a defilé skupiny Martina Tyla a Lenky Walderové z pražského salonu New You již moderátor pozval na pódium zástupce společnosti Wella Professionals: pana Viktora Ježe, pana Petra Šuberta a paní Janu Diepoltovou.

Jejich úkolem bylo napnutému publiku a ještě napnutějším finalistům oznámit vítěze.

Těmi se staly:

COLOR VISION

 1. Tereza Winkelmannová / kadeřnictví Tereza Winkelmannová Praha
 2. Kateřina Kolínová / salon Cool Praha
 3. Petra Kohutová / Design Block Plzeň

CREATIVE VISION

 1. Veronika Ježová / kadeřnický salón Veronika Ježová Třebíč
 2. Aneta Stenczelová / Studio de Soins Praha
 3. Oldřiška Pospíšilová / In Hair Studio Ostrava

 

Pozvání do poroty přijali:

 1. Mirka Hajdová – pracuje v týmu Eugena Souleimana kreativní ředitelka Red Salon
 2. Dana Löffler – hair stylist společnosti Creativ Coiffeur Löffler
 3. Eva Formánková – dvojnásobná vítězka National TVAward a bronzová na International TVAward Berlín
 4. Pavel Bauer – mistr České republiky a vicemistr světa v make-upu
 5. Kateřina Geislerová – mezinárodně uznávaná módní návrhářka
 6. Benedikt Renč – ikona české módní fotografie
 7. Ivan Pecho – šéfredaktor odborného kadeřnického časopisu Estetica

Kadeřnice Tereza Winkelmannová a Veronika Ježová se svými týmy poletí do Barcelony reprezentovat českou republiku na mezinárodním finále International Trend Vision Award do Barcelony. Držme jim palce, aby se podařilo zopakovat fantastický úspěch České republiky z roku 2014!