Nová kolekce: CESTA ZA OSVÍCENÍM S JOSHEM & EUGENENEM

Barva, ztlumená do nejčistší podoby, a styling, který tříští formu vlasů do něžnosti. Josh Wood a Eugene Souleiman, světoví kreativní ředitelé Wella Professionals, odhalují vnitřní krásu vlasů luxusně destilovanými odstíny a nesouměrnými střihy v kolekci 4 účesů, které navazují na letošní jarní Distilled Collection a korespondují s účesy pařížských přehlídek Haider Ackermann a Issey Miyake, jež byly k vidění v kolekcích jaro-léto 2015. Stejně chladnou blond mohli obdivovat také hosté International Trend Vision Award 2014 v Monaku, kde byl trend Journey of Enlightment (Cesta za osvícením) poprvé představen.

“Bílá obsahuje celé barevné spektrum,“ říká Josh. „Mít ‚žádnou barvu‘ působí velmi luxusně.“

 

haid

 

The Look:  Naivní čistota 

Účesy na této přehlídce zkombinovaly naivitu malých sboristů v andělském chóru s disharmonií špatně ostříhaných vlasů a ledově blond barvy. „Tento styl vlasů je krásný a elegantní, ale jinak, než byste čekali. Použili jsme ledově bílou blond barvu a vytvořili klasický střih, inspirovaný malými sboristy, ale stále vidíte modelčinu přirozenou linii vlasů vespod. Vypadá to skoro jako podstřih, podařilo se nám zkombinovat přirozené se zvláštním. Diváci na různé vrstvy vlasů doslova zírali,“ říká Eugene Souleiman. „Zaměřili jsme se výhradně na čirou bílou barvu vlasů, ikonický až nereálný blond efekt. Cílem bylo rozzářit a pozdvihnout každý model. Paruky byly pro show zcela odbarveny, modely Haidera Ackermanna byl tlumené a tónované. Celkový efekt byl minimalistický, podivínské střihy doplnila totální depigmentace barvy.“ říká Josh Wood.

 

issey

The Look:  Účesy z jiného světa

Kolekce Issey Miyakeho se inspirovala samotným nebem a plujícími oblaky a byla doplněna účesy jako z jiného světa. „Kolekce se inspirovala formacemi mraků na obloze a zkombinovala je s grafickými látkami. Tento koncept jsem přetvořil do nadpozemských a něžných vlasů.“ říká Eugene Souleiman. „Zamýšlel jsem vytvořit pnutí mezi grafickou formou vršku a zarolovanou sekcí dole vzadu, která je lehká a působí, jako by plynule stékala. Lehké poletující pramínky kolem obličeje se při chůzi pohybovaly a dodaly celé vizáži modelek jaksi nadpozemský dotek. Vlasy tak doplnily oblečení tekoucím pocitem.“ dodává Eugene.

 

55

 

Eugene se v této speciální kolekci účesů, která navazuje na Distilled Collection holandské top stylistky Herster Wernert-Rijn, představené letošní jaro jako oficiální TREND VISION, zaměřil na spoustu přirozeného pohybu a kontrastů. Sošná vrchní část je dole rozvolněná pro dodání pocitu tekutosti. Přitom ale silueta účesu zůstává strukturovaná. „Bavil mě protiklad dokonalosti a syrovosti – rafinovaný kontrast, který je moderní a má pohyblivý grafický tvar,“ říká Eugene.

PicMonkey Collage

 

ZA SVĚTLEM

Výsledkem focení účesů pro jaro-léto 2015 je skládačka geometrických tvarů v hravém mixu odstínů a neonového líčení. Nic je všechno, moderní ženskost, lineární a prosté – tyto výrazy se během přípravy k focení objevovaly nejčastěji. Zatímco módní stylistka vybrala čisté lněné modely z průsvitných organických látek a kontrastující neoprenové kousky v paletě mléčných pastelů, kadeřníci sáhli po ledové blond (Blondor a Koleston Perfect Innosense), kterou Josh označil „zcela depigmentovanou barva s matným pudrovým pocitem“, a honosné koňakové (Illumina Color a Color.id), popsané Joshem jako „jemnější paleta chladné a hřejivé ambry a medových tónů.“ Obě barevné variace byly vytvořeny tak, aby odhalily vnitřní zářivost modelky – její podstatu. Eugene se zaměřil na tekutý pohyb, jemné tvary a experimentální textury, na protiklad tvrdého a jemného, uhlazeného a objemného.

JOSH A EUGENE O ÚČESECH

Čistý, luxusní a velmi výrazný. Takový je trend Cesta za osvícením, jehož cílem je odhalit naše vnitřní světlo. A kdo může být lepším průvodcem, než hvězdy značky Wella Professionals Josh Wood a Eugene Souleiman, její kreativní ředitelé. Zastihli jsme je při práci na focení účesů, inspirovaných kolekcí Distilled Collection z letošního jara.

Josh Wood

Vše je redukováno a zaměřeno na prosté, čisté já.  Vnitřní krása může zazářit. V jazyku barev na vlasy to znamená ztlumit veškeré odstíny do barvy, která je minimalistická a luxusní. ‚Žádná barva‘, kterou jsem pomocí Blondoru a barvy Koleston Perfect Innosense vytvořil pro modelku s kratšími vlasy, mi přijde téměř nadpozemská – protože je tak vzdálená přirozené barvě vlasů. Je jako hvězdný prach. Neptáte se, jaká barva tam je, ale jaká tam není. A je to svěží.

22

 

Eugene Souleiman

Letošní letní sezóna je celá o luxusním uvolněném pocitu. Vlasy by měly být upraveny minimálně, ale s péčí. My jsme v našich účesech vsadili na kombinaci textury a lesku a dodali vlasům nespojitou tekutost, která udržela grafickou siluetu účesu. U brunetky jsem vytvořil přesnou nízkou ofinu, ale zbytek vlasů jsem nechal úplně volný. V druhé verzi účesu jsem si pohrál s leskem. Pomocí gelu jsem vytvořil jakoby mokrý pramen omotal ho modelce kolem hlavy. Takto jsem ještě nikdy nepostupoval. Blondýnce jsem vytvořil rozčepýřený a nepravidelný střih s geometrickým podstřihem. Tím se postavily proti sobě tupá linie a jemné textury. Tenhle přístup k vlasům považuji za velmi osobní a experimentální.

11